VENEC CHARDONNAY OAK PLUS 0.75L

560 ден

На залиха

VENEC CHARDONNAY OAK PLUS 0.75L

Суво бело вино добиено од сортата Шардоне од сопствени насади на винаријата кои се наоѓаат во месноста викана Муратов дол. Се одликува со изразена кристално златна боја. Мирисот е комплексен со ароми на жолто цвеќе и тропско овошје. Елегантно вино со полно тело кое се отвара во слоеви на вкус и нуди тропско овошје, како и крем де бруле и ванила пудинг што се должи на зреењето во нови француски буриња. Вино кое има пријатна свежина, киселина и долг перзистентен зачински послевкус.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Шардоне

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC CHARDONNAY OAK PLUS 0.75L”
Категории ,