LAZAR PEARL FRIZZANTE BRUT 0.75L

590 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12%

На залиха

LAZAR PEARL FRIZZANTE BRUT 0.75L

Суво пенливо вино направено по Шармат технологија со светло жолта боја и зелени рефлексии. Ова вино Ве води во светот на меурчињата. Аромите на зелено јаболко, зрели цитруси и круша со озвежителна киселост и лесно тело Ви буди апетит и Ви нуди чувство на префинетост.

Се препорачува да се служи добро изладено на температура од 4-6°С.

Ви го препорачуваме да уживате во друштво како освежителен пијалак или во комбинација со лесна пржена храна и пржена речна риба.

Боја

Пенливо

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR PEARL FRIZZANTE BRUT 0.75L”