BOVIN CABERNET SAUVIGNON 0.75L

630 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 12ºC – 14ºC
  • Сорти од грозје: 100% Каберне Совињон

На залиха

BOVIN CABERNET SAUVIGNON 0.75L

Каберне Совињон од БОВИН е квалитетно црвено вино со брилијантна рубинска боја. Ова високо ароматично вино има ноти на билки, капина и цреши. Каберне Совињон од БОВИН оди добро со дивеч, свински котлети, јагнешко месо, месо на скара, а одлично е и со тврди сирења. Виното треба да се сервира на 12-14ºС.

 

 

 

 

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN CABERNET SAUVIGNON 0.75L”
Категории ,