TIKVEŠ VRANEC SPECIAL SELECTION 0.75L

600 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14%

На залиха

TIKVEŠ VRANEC SPECIAL SELECTION 0.75L

Оваа домашна сорта открива земјен, остар овошен мирис на шипка, малина, како и комбинација од слатки зачини како ванила, цимет, следени со нота на чоколадо. На вкус се чувствува раскошно овошје, има средно до полно тело и зрели танини со суптилен интензитет. Доаѓа од 30 до 60-годишни стари винови лози од вранец.

Одлично се комбинира со печено месо, јагнешко, телешко или свинско, а се служи на температура од 16°C до 18°C.

Сорта на Грозје

Вранец

Вино Брендови
Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVEŠ VRANEC SPECIAL SELECTION 0.75L”
Категории ,