TIKVES-POPOV WINERY VRSHNIK WHITE 0.75L

930 ден

На залиха

TIKVES-POPOV WINERY VRSHNIK WHITE WINE 0.75L

Вино направено во соработка помеѓу две винарии Тиквеш и Попов Винарија.

Направено со мешеање на сортите грозје: Пино Гриџо, Совињон Бланк, Шардоне.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Пино Гриџо, Совињон бланк, Шардоне

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES-POPOV WINERY VRSHNIK WHITE 0.75L”