TIKVES BELA VODA VIOGNIER 0.75L

770 ден

На залиха

TIKVES BELA VODA VIOGNIER 0.75L

Ароматичниот  профил на Виоњер нуди деликатен интензитет на зрели цитруси, коскесто овошје, слатки цветни ароми и путер. На непце е суво вино, со средно освежувачка киселост, тело и ниско ниво алкохол од само 12,5%. Среден интензитет на вкус предводен од лимон, кајсија и
бела праска, проследена со кремаста текстура и хармонична среден вкус.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Виоњер

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES BELA VODA VIOGNIER 0.75L”
Категории ,