-6%

TIKVES BAROVO RED WINE MAGNUM 1.5L

4790 ден

На залиха

TIKVES BAROVO RED WINE MAGNUM 1.5L
-Производ со кутија

Сорти на грозје: Кратошија 65% и Вранец 35%
Елеганцијата и силата на оваа сложена cuvée потекнуваат од a мало и традиционално мешано лозје, засадено со вранец
и Кратошија (Зинфандел или Примитиво). Се наоѓа на голема надморска височина каде што грозјето ужива висока концентрација на сонце, додека на
корените се извлекуваат од длабочините на милениумските вулкански карпи уникатноста на вкусовите на ова вино.
Ништо помалку од чиста природа.
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Вранец, Кратошија

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES BAROVO RED WINE MAGNUM 1.5L”
Категории , , Ознаки: , ,