BOVIN ALEXANDAR 0.75L

670 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 12ºC – 14ºC
  • Грозје сорти: 34% Вранец, 33% Каберне Совињон, 33% Мерло

На залиха

BOVIN ALEXANDAR 0.75L

Александар е супериорно суво црвено вино од БОВИН. Тоа е комерцијален спој на Мерлот, Каберне Совињон и Вранец. Неговата боја е интензивно виолетова. Мирисот е полн со црвени и зрнести овошја со прекрасна комплексна арома и богат и полн вкус. Неговите билни овошни тонови го прават ова вино незаборавно. Александар најдобро се служи на 12-14ºС со говедско, печено свинско, телешко, јагнешко и месо на скара.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец, Каберне Совињон, Мерло

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN ALEXANDAR 0.75L”
Категории ,