BELA VODA RED WINE 0.75L

2090 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 15%

На залиха

BELA VODA RED WINE 0.75L

Ова вино потекнува од подрачјето Бела Вода, кое е составено од глинени почви со мека медитеранска клима, за да понуди спој на сортите вранец и плавец, карактеристични по аромата на какао и темно шумско овошје, како и богата овошна структура.

Виното најдобро се спарува со месо од срна, елен во сос од шумски плодови, фазан или бут од дива свиња и се послужува на температура од 16 до 18°C.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Вранец, Плавец

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BELA VODA RED WINE 0.75L”
Категории ,