CHATEAU DE GOURDON JOLIE BALADE 0.75L

640 ден

  • Нето: 750мл
  • Алкохол: 15%

На залиха

CHATEAU DE GOURDON JOLIE BALADE 0.75L

Црвеното вино Jolie Balade е купажа од сортите Grenache Noir, Syrah, Carignan, Cinsault и Mourvedre. Ова вино има темно-црвена боја на гранат. Се одликува со ароми на слатки зачини, ѕвездест анасон и црн пипер, придружени со виолетови цветни ноти и суптилен мирис на ликер од цреши. Елегантен и сочен вкус во кој доминираат црвени овошја, црна рибизла, придружени со слатки зачини, заокружени танини и долг финиш. Може да се консумира веднаш или во наредните 5 години. Се сервира на температура од 16 до 18°C.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Гренаж Ноир, Карињан, Морведре, Синсол

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU DE GOURDON JOLIE BALADE 0.75L”
Категории ,