VIGNETI ZABU SICILIA GRILLO 0.75L

630 ден

На залиха

VIGNETI ZABU SICILIA GRILLO 0.75L

Бело Италијанско вино добиено од сортата грозје Грило.

Има сламена жолта, светла и живописна, со златни нагласувања.

Свежо и минерално, со примеси на жолти цветови, праски и агруми. Вкусно и со полно тело, со минерални навестувања.

Одлично се служи со  јадења од риба и ракчиња, свежо сирење, лесно рижото, кускус и супа од риба.

Добитник на награда златен медал Sakura Awards 2022

Боја

Бело

Земја на потекло

Италија

Сорта на Грозје

Грило

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VIGNETI ZABU SICILIA GRILLO 0.75L”
Категории ,