VIGNETI DEL SALENTO LEGGENDA PRIMITIVO 0.75L

2990 ден

Нема на залиха

VIGNETI DEL SALENTO LEGGENDA PRIMITIVO DI MANDURIA 0.75L

Италијанско црвено вино добиено од сортата грозје Примитиво карактеристична за Јужна Италија.

 

Добитник на награди:

  • Concours International de Lyon 2021: Gold Medal
  • Frankfurt International Trophy 2021: Gold Medal
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Примитиво

Земја на потекло

Италија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VIGNETI DEL SALENTO LEGGENDA PRIMITIVO 0.75L”
Категории ,