VICTORIE L’AUDACIEUSE ROSE 0.7L

530 ден

На залиха

Направено од Syrah 45%, Grenache 45%, Vermentino 5%, Ugni Blanc 5%, ова е прекрасно розе вино од Côtes du Luberon во Јужна Рона, Франција. Тој е светло розев, млад и свеж со убав цветен допир. Привлечното црвено овошје има некоја сочна сладост со остра балансирачка киселост, лесен, крцкав залак и овошен на финишот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VICTORIE L’AUDACIEUSE ROSE 0.7L”
Категории ,