CHATEAU KAMNIK PREMIUM ROSE SEXY 0.75L

699 ден

  • Нето: 750 мл.

Нема на залиха

CHATEAU KAMNIK PREMIUM ROSE SEXY 0.75L

Суво розe вино направено со купажа од повеќе сорти на грозје, и тоа 46% Санџовезе, 20% Монтепулчиано, 19% Аринарноа и 15% Каберне Сувињон. Во создавањето на ова вино се применува “saignee” методот кој овозможува неколкучасовен контакт на ширата со покожицата од зрното, со што се добива маркантна розе боја. Виното има впечатлив мирис на црвено шумско вошје, со доминантни ароми на малина и јагода. Вкусот е средно полн, овошен и хармоничен, со долг послевкус.

Уживајте во ова розe како аперитив или во комбинација со салата од свежо овошје, разладено на температура 7-10°C

 

Боја

Розе

Сорта на Грозје

Аринарноа, Каберне Совињон, Монтепулчиано, Санџовезе

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK PREMIUM ROSE SEXY 0.75L”
Категорија