MAR DE FRADES ALBARINO 0.75L

1360 ден

На залиха

MAR DE FRADES ALBARINO 0.75L

Mar de Frades Albariño е вино кое ве обзема со својата свежина и тело, балансирајќи ја нежната благодат со привлечен волумен.

Ова е виното кое ве поканува да го доживеете секој момент во сино, искористувајќи го максимумот од вашето време за да можете да заблескате со сопствената светлина.

100% од сортата Албарино

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Албарино

Земја на потекло

Шпанија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MAR DE FRADES ALBARINO 0.75L”
Категории ,