FREIXENET PINOT GRIGIO 0.7L

590 ден

На залиха

FREIXENET PINOT GRIGIO

Има цветен и нежен овошен карактер со суптилни примеси на остри цитруси.
ПРЕДЛОЗИ ЗА СЕРВИРАЊЕ
Уживајте во разладено за аперитиво или во комбинација со морска храна, вегетаријански јадења, тестенини, пржена риба или суши.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “FREIXENET PINOT GRIGIO 0.7L”
Категории ,