BOTTEGA IL VINO DEI POETI PROSECCO DOC BRUT 0.75L

850 ден

На залиха

BOTTEGA IL VINO DEI POETI PROSECCO DOC BRUT 0.75L

Сорта на грозје: Glera –  Prosecco

Алкохол: 11%
Боја: сламена жолта со златни акценти. Фино и долготраен сјај.
Арома: овошни ноти на јаболко, бела праска и агруми, во комбинација со деликатни нијанси на багрем и вистерија.
Вкус: Свеж, нежен и избалансиран на непцето, хармонична симфонија на киселост и мекост.
Температура на сервирање: 3-4 °C

Боја

Бело, Пенливо

Земја на потекло

Италија

Сорта на Грозје

Глера

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOTTEGA IL VINO DEI POETI PROSECCO DOC BRUT 0.75L”
Категории , Ознаки: , ,