-7%

BIJOU WINE MA CHERIE ROSE BRUT 0.75L

759 ден

Алкохол 12%

  •  Гренаш 60%, 
  •  Сира 25%,
  •  Угни Блан 15%

На залиха

BIJOU WINE MA CHERIE ROSE BRUT 0.75L

Пенлива роза посветена на сите неверојатни луѓе кои секојдневно ги поддржуваат своите пријатели и семејството и ги охрабруваат да ги остварат своите цели на дневна основа. Треба да ги славиме нашите достигнувања, но уште поважно е секогаш да ги славиме нашите најблиски.

БУКЕТ: Прекрасна бледолососна боја. Има шармантен нос со нежни ноти на шумски јагоди и цвет од портокал. Меурчињата се фини и непцето пука со зрели црвени овошни ароми.

Вкусно во комбинација со колачи, чизкејк и цела низа десерти.

Земја на потекло

Франција

Сорта на Грозје

Гренаж, Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BIJOU WINE MA CHERIE ROSE BRUT 0.75L”