MUMM ICE EXTRA 0.75L

9350 ден

MUMM ICE EXTRA 0.75L

Нема на залиха

Егзотичните ароми на виното се резултат на дозата направена од резервни вина одлежани во американски дабови буриња.

Благодарение на неговата доза од деми-сек, Mumm Ice Extra дава прекрасна комбинација на заобленост и свежина со деликатни ароми на дрво и ванила што го прават идеален за уметноста на миксологијата.

Има дрвенести ароми кои еволуира во егзотични ноти на зрна ванила со ноти на зрел ананас и манго кои прекрасно балансираат со суптилните ноти на пралина и млечна карамела.

 Освежителниот допир на дрвените ароми ги истакнува слатките вкусови на виното и дава многу долг и прекрасен финиш.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MUMM ICE EXTRA 0.75L”
Категории ,