BOTTEGA ROSE GOLD 0.75L

1950 ден

  • Нето:750мл

На залиха

Bottega Rose Gold е направено со користење на грозје Пино Ноар од Ломбардија. Bottega Rose Gold е брилијантна пенлива роза која е свежа, хармонична, нежна и истрајна. Грозјето се бере рачно и се винифицира на контролирана температура. Кожите остануваат во контакт со ширата 24 часа. Шира и лушпи потоа се одвојуваат со меко пресување. Ферментацијата се случува на контролирана температура од 18 ° C. Во текот на годината што следи по жетвата, добиеното вино поминува низ процесот на пенливо.

Уживајте во разладено со италијански канапе, кремаста италијанска храна или десерти на база на колачи.

БОЈА И ИЗГЛЕД: Брилијантно со фина и трајна перлаж. во боја на праска.
НОС: Јасно цветен со мирис на мешани бобинки, главно рибизли и шумски јагоди.
ВКУС: Свеж, со добра киселост, хармоничен, нежен и упорен.
Содржина на алкохол: 11,5% вол.

Боја

Пенливо

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOTTEGA ROSE GOLD 0.75L”
Категории ,