BOVIN ERA 2012 0.75L

16490 ден

  • Вид: УНИКАТНО суво црвено вино
  • Гроздобер: 2012
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти на грозје: 100% вранец

Нема на залиха

BOVIN ERA 2012 0.75L

ERA  е уникатно вино од сортата Вранец добиено од доцна селективна берба на дехдрирани гроздови. Вино со интензивна рубин боја и силен мирис на шумски плодови. Со полно тело, комплексно и импресивно, ја преплавува палетата на вкусови со зрели овошја како што се боровинка, слива и аронија, кафе, темно чоколадо, продолжувајќи го вашето задоволство со долг послевкус. Особено е погодно за спарување со силна храна, печено свинско, мрсна риба, дивеч, јагнешко и зачинето сирење.

Препорачана температура на служење:  15ºC – 17ºC

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN ERA 2012 0.75L”
Категории ,