1950 ден

  • Нето:750мл

На залиха

АРОМА И непце:

Италијанско премиум просеко направено од сортата грозје Глера. Bottega Gold има бледо сламена жолта боја, со богата и постојана пена и фини меурчиња. карактеристично овошен и цветен букет со мирис на златно јаболко, круша Вилјамовка, цветови од багрем и свеж крин. на непце, тоа е и хармонично, елегантно и свежо.

Боја

Пенливо

Сорта на Грозје

Глера

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOTTEGA GOLD 0.75L”
Категории ,