POPOVA KULA VRANEC ARISTOKRAT 0.75L

660 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14,2%

На залиха

POPOVA KULA VRANEC ARISTOKRAT 0.75L

Вранец АРИСТОКРАТ е суво црвено вино со интензивна темно црвена боја. Има прекрасна арома и вкусови на боровинки, касиси, овошни дрвја и пријатен тон на џем од црни сливи. Темно е и богато, солидно изградено со беспрекорен, долготраен финиш.

Комбинација со храна:
Ова вино оди одлично со сите видови месо и традиционални оброци во македонски и балкански стил на 18-22 ° C.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA VRANEC ARISTOKRAT 0.75L”
Категории ,