POPOVA KULA TEMJANIKA SWEET 0.5L

1200 ден

POPOVA KULA TEMJANIKA SWEET 0.5L

Нема на залиха

POPOVA KULA TEMJANIKA SWEET 0.5L

Темјаника Свит е благо бело вино со изразито жолта боја и ароми на камилица, мед и праска.  Изразените шеќери и долгиот вкус му даваат на ова вино шармантна и префинета нота.

Комбинација со храна:

Најдобро е да се конзумира изладено на 12°C со чоколадни десерти и оризен пудинг.

Сорта на Грозје

Темјаника

Вино Брендови
Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA TEMJANIKA SWEET 0.5L”
Категории ,