POPOVA KULA TEMJANIKA ARISTOKRAT 0.75L

520 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12,5%

На залиха

POPOVA KULA TEMJANIKA ARISTOKRAT 0.75L

Боја – нежно жолта со зелени нијанси. Аромата е експлозивна со акцент на бибинки, акација, личи, кора од портикал и восок. Вкусот е блансиран и нежен со ноти на мед на егзотина позадина. Долг, свеж и пријатен финиш.

Комбнација со храна: Препорачуваме да се конзумира добро оладен на температура од  10-12°C комбиниран со азиска и индиска храна, бело месо и лесни десерти од лимон

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Темјаника

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA TEMJANIKA ARISTOKRAT 0.75L”
Категории ,