POPOVA KULA STANUSHINA ROSE 0.75L

520 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Состав: 100% Станушина
  • Алкохол: 13 %

На залиха

POPOVA KULA STANUSHINA ROSE 0.75L

Станушина Розе е прекрасно суво вино со нежна светло розова боја. Аромите се интензивни и богати. Во нив среќаваме нијанси на дива јагода, пролетни цветови  и арома на сок од дренка. Се дефинираат и аромите на свежи црвени овошки, пред се на јагода и малина. Вкусот е елегантен и долготраен, а завршетокот е свеж и пријатен.

Предлог за храна:
Поради богатиот овошен карактер може да се консумира како аперитив во топлите летни денови, а исто така и како десертно вино со овошни салати и сладолед, на температура од 10-12˚C.

Вино Брендови
Боја

Розе

Сорта на Грозје

Станушина

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA STANUSHINA ROSE 0.75L”
Категории ,