POPOVA KULA STANUSHINA BARRIQUE 0.75L

700 ден

  • Нето: 750 мл.

На залиха

POPOVA KULA STANUSHINA BARRIQUE 0.75L

Станушина Барик е извонредно суво вино со рубин црвена боја. Поседува исклучително комплексни ароми на зелен орев, црвена рибизла, мајчина душичка и зрела вишна. Виното има прекрасна хармонија и структура, добро избалансиран вкус со доминација на зелена пиперка, зрела вишна и фин мошус. Препорачуваме да се пие на температура од 12-16°C во комбинација со пикантни јадења.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Станушина

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA STANUSHINA BARRIQUE 0.75L”
Категории ,