POPOVA KULA SAUVIGNON BLANC 0.75L

520 ден

На залиха

POPOVA KULA SAUVIGNON BLANC 0.75L

Совињон Бланк е извонредно суво бело вино со бледо жолта и нијанси на зелена боја. Комбинацијата од ароми е извонредно богата со доминација на тропски овошја, бела праска и бели цветови. Виното има прекрасна хармонија и структура и добро избалансиран вкус со впечаток на пријатна свежина и долготраен финиш. Препорачуваме да се конзумира на 10-12°C со пилешко, риба или сирење. Исто така оди добро во комбинацијата со чоколадна торта. За арно, за убаво!

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Совињон бланк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA SAUVIGNON BLANC 0.75L”
Категории ,