POPOVA KULA MUSCAT OTTONEL 0.75L

520 ден

На залиха

POPOVA KULA MUSCAT OTTONEL 0.75L

Мускат Отонел е извонредно бело вино со нежна жолта боја со зеленкасти ниjанси. Има интензивни ароми на мускат, кора од портокал, темјанушка и багремов цвет. Вкусот е балансиран и нежен со медени ноти на егзотичен фон. Свежите киселини создаваат впечаток на пријатна игривост во устата.

Препорачуваме да се конзумира на 10-12°C како аперитив или во комбинација со бели меса, лута индиска храна, пикантни турски јадења  и млади жолти сирења. Прекрасно одговара и со кремасти и овошни десерти, а исто така и со сладолед. За арно, за убаво!

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Мускат

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA MUSCAT OTTONEL 0.75L”
Категории ,