POPOVA KULA CHARDONNAY ARISTOKRAT 0.75L

520 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13.5%

На залиха

POPOVA KULA CHARDONNAY ARISTOKRAT 0.75L

Шардоне Аритократ има боја – златна со зелени нијанси. Аромата е интензивна и атрактивна со свеж карактер. Се откриваат нијанси на минерали, фини цитрусни арони, ананас, сува кајсија, мед и непечен лешник. Вкусот е мек, свеж, овошен со продолжено дејство и многу интрирачки. Финишот е долг и незаборавен.

Комбинација со храна: најдобро е да се конзумира оладен на 10-12°C во комбинација со риба, тестенини и десерти. Исто така добро оди и со меки сирења како Camembert и Brie.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Шардоне

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA CHARDONNAY ARISTOKRAT 0.75L”