POPOVA KULA CHARDONNAY BARRIQUE 0.75L

1020 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14,6 %
  • Награда: Сребрен медал за Шардоне Барик 2007 – Саем за вино Мостар 2009

На залиха

POPOVA KULA CHARDONNAY BARRIQUE 0.75L

Шардоне Барик  Perfect Choicе бело вино со блескавa жолтo-зелена боја. Виното покажува богата палета од ароми – зрели жолти овошја, ананас, праска, нијанси на ванила и бело чоколадо, истакнати на база на минерална чистота. Вкусот е со многу добра структура и хармонија. Во него се издвојуваат аромите на путер, круша и овошен пудинг. Има сочен финиш и траен впечатлив послевкус што се задржува со сензуална зрелост од барик.

Комбинација со храна:
Се конзумира изладено до 12°C степени со бели меса и паста.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Шардоне

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA CHARDONNAY BARRIQUE 0.75L”
Категории ,