POPOVA KULA CABERNET SAUVIGNON ARISTOKRAT 0.75L

660 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

На залиха

POPOVA KULA CABERNET SAUVIGNON ARISTOKRAT 0.75L

Каберне Совињон АРИСТОКРАТ е прекрасно суво црвено вино со рубин и нијанси на виолетова боја. Тој е елегантен, со меки танини, со полно тело и добро избалансиран. Има комплексна и интензивна арома со доминација на цреша, вишна, како и типични зачинети ароми на црвена пиперка и пријатни тонови на ванила. Покажува импресивна смисла во устата, со многу сочно овошје и завршува со жив, вкусен и долготраен финиш.

Комбнација со храна: Препорачуваме да се консумира на 18-20 ° C со јадења од црвено месо.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA CABERNET SAUVIGNON ARISTOKRAT 0.75L”
Категории ,