POPOV WINERY VRANEC CABERNET RESERVE 0.75L

750 ден

На залиха

POPOV WINERY VRANEC CABERNET RESERVE 0.75L

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 50% Вранец, 50% Каберне Совињон

Алкохол: 14,77%

 КАРАКТЕРИСТИКИ

Боја: темна виолетова

Арома: овошни ароми на капина, модра слива, црна цреша надополнети со дискретен мирис на чоколадо

Вкус: моќен вкус со меки танини, богато полно тело и долг завршеток

Зреење: 24 месеци во 225 литарски буриња (барик) од македонски и американски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: на 16-18Ц со црвено месо на скара, зачинети (кинески) јадења, печена патка, свинско печење.

Потенцијал: при оптимални услови виното ќе ги подобрува своите карактеристики во следните 6-8 години.

Сорта на Грозје

Вранец, Каберне Совињон

Боја

Црвено

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY VRANEC CABERNET RESERVE 0.75L”