POPOV WINERY TEMJANIKA SMOLNIK 0.75L

510 ден

На залиха

POPOV WINERY TEMJANIKA SMOLNIK 0.75L

ТЕМЈАНИКА Смолник 

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Темјаника

Алкохол: 14%

 КАРАКТЕРИСТИКИ

Боја: лимон жолта

Арома: интензивна мускатна арома со ноти на бел цвет и овошна арома на личи.

Вкус: добро балансирано, свежо, со пријатен цитрусен финиш.

Сервирање: на 10-12Ц со школки, шпаргли, плаво сирење, суви кајсии.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Темјаника

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY TEMJANIKA SMOLNIK 0.75L”