POPOV WINERY SYRAH VRSHNIK RESERVE 0.75L

700 ден

На залиха

POPOV WINERY SYRAH VRSHNIK RESERVE 0.75L

СИРА Резерва

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Сира

Алкохол: 13,8%

 КАРАКТЕРИСТИКИ

 Боја: убин црвена

Арома: Пријатни ароми на црни овошки, бибер, виолетки, надополнето со земјени ноти.

Вкус: Средно тело, меки танини, сочно со зачински послевкус.

Зреење: 18 месеци во 225 литарски буриња (барик) од американски и француски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: На 16-18 Ц со јагнешко или јунешко на скара, хамбургер, свински ребра, чадена гауда, зреен чедар, пармиџано, десерт од темно чоколадо.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY SYRAH VRSHNIK RESERVE 0.75L”