-6%

POPOV WINERY ROSE BAG IN BOX 5L

840 ден

На залиха

POPOV WINERY ROSE BAG IN BOX 5L

Розово суво вино, добиено од сортата грозје Мерло. Се одликува со дискретна розова боја и со прекрасни ароми на малина и јагода. Вкусот е освежителен со ароми на ситнозрнести црвени плодови.

Вино Брендови
Боја

Розе, Бег ин Бокс

Сорта на Грозје

Мерло

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY ROSE BAG IN BOX 5L”