POPOV WINERY MERLOT VRSHNIK 0.75L

459 ден

Нема на залиха

POPOV WINERY MERLOT VRSHNIK 0.75L

МЕРЛО Вршник 

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Мерло

Алкохол: 13%

 КАРАКТЕРИСТИКИ

 Боја: Рубин црвена

Арома: Пријатна арома на црвени и црни овошки (црна рибизла, црна слива) и зачински ноти на ванила и  каранфилче.

Вкус: Средно полно тело со меки танини и пријатен послевкус.

Сервирање: На 16-18 Ц со шпагети болоњезе, ќофте во сос, чизбургер, кинеска крцкава патка, зачинети кратки ребра или крилца.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мерло

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY MERLOT VRSHNIK 0.75L”