POPOV WINERY KRATOSIJA RESERVE 0.75L

1110 ден

На залиха

POPOV WINERY KRATOSIJA RESERVE 0.75L

Кратошија резерва е новото барикно вино од Винарија Попов. Направено од сортата грозје Кратошија.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Кратошија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY KRATOSIJA RESERVE 0.75L”