POPOV WINERY FUME BLANC 0.75L

1190 ден

На залиха

POPOV WINERY FUME BLANC 0.75L
Sauvignon Blanc Reserve

Фуме бланк е бело суво вино произведено од сортата грозје Совињон Бланк и зреено во дабови буриња.

Вино со интензивни ноти на лимон, грејпрфут, личи и ананас надополнети со тостирани ароми на карамела и батерскоч. Има полно тело и балансирани киселини за комплексен и мазен финиш.

Содржина на алкохол: 11.5%
Фуме Бланк 2021

Боја

Бело

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Совињон бланк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY FUME BLANC 0.75L”