BOVIN A`GUPKA 2015 0.75L

3490 ден

  • Вид: УНИКАТНО суво црвено вино
  • Гроздобер: 2015
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти грозје: 100% вранец

На залиха

BOVIN A`GUPKA 2015 0.75L

Неодоливо вино од доцна селективна берба на дехидрирани гроздови од сопствените насади. Интензивна боја на рубин и гранат, нуди богатство oд ароми на зрело овошје и темна чоколада. Со полно тело, комплексно и импресивно, го преплавува вкусот, продолжувајќи го задоволството со долг послевкус. Погодно е за спарување со различен тип на храна, зреено сирење, месо на скара, особeно дивеч.

Препорачана температура на служење:  15ºC – 17ºC

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN A`GUPKA 2015 0.75L”
Категории ,