POPOV WINERY EMOTION GOLD 0.75L

450 ден

На залиха

POPOV WINERY EMOTION GOLD 0.75L

Емоција е бело-полуслатко вино со контролирано и гарантирано потекло од тиквешкиот вински регион, направено од сортата грозје Гервурцтраминер. Вино со зелено-жолта боја, со комбинацина на цветни и цитрусни ароми. На вкус прекрасен баланс помеѓу сладост и свежина, надополнети со хербални ноти на мајчина душица.

Процент на алкохол: 13%

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Гервурцтраминер

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY EMOTION GOLD 0.75L”