POPOV WINERY DOMAINE VRSHNIK RESERVE 0.75L

950 ден

На залиха

POPOV WINERY DOMAINE VRSHNIK RESERVE 0.75L

ДОМЕН ВРШНИК Резерва 

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: Мерло, Каберне Совињон, Сира, Каберне Франк

Алкохол: 14%

КАРАКТЕРИСТИКИ

Боја: рубин црвена

Арома: црни шумски овошки (капина, боровинка) со ноти на печен даб, каранфилче, ванила.

Вкус: џемасто со балансирано полно тело, меки танини и долг завршеток.

Зреење: 24 месеци во 225 литарски буриња (барик) од американски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: на 16-18C со јагнешки ребра, ангус бифтек, гулаш, јаки сирења.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Каберне франк, Мерло, Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY DOMAINE VRSHNIK RESERVE 0.75L”