POPOV WINERY CABERNET SAUVIGNON RESERVE 0.75L

690 ден

На залиха

POPOV WINERY CABERNET SAUVIGNON RESERVE 0.75L

КАБЕРНЕ СОВИЊОН Резерва

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Каберне Совињон

Алкохол: 14,69%

КАРАКТЕРИСТИКИ

 Боја: Рубин црвена

Арома: Богатство од овошни (црна слива, боровинка, капина) и зачински ароми (цимет, каранфилче) со пријатна нота на мента.

Вкус: Богат и полн вкус со пријатни танини и долг финиш.

Зреење: 24 месеци во 225 литарски буриња (барик) од американски и македонски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: На 16-18 Ц со средно печен стек, јадења со телешко и јагнешко месо, зрели сирења.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY CABERNET SAUVIGNON RESERVE 0.75L”