POPOV WINERY CABERNET FRANC RESERVE 0.75L

790 ден

На залиха

POPOV WINERY CABERNET FRANC RESERVE 0.75L

КАБЕРНЕ ФРАН Резерва

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Каберне Фран

Алкохол: 13%

 

 КАРАКТЕРИСТИКИ

Боја: рубин црвена

Арома: зрели црни овошки (капини), зачини, чоколадо, кафе.

Вкус: богат и комплексен со меки свилени танини, средно тело и пријатен завршеток.

Зреење: 18 месеци во 225 литарски буриња (барик) од американски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: на 16-18C со црвено месо на скара, зачинета (кинеска) храна, печена патка, зреено тврдо сирење.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне франк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY CABERNET FRANC RESERVE 0.75L”