LAZAR WINERY ALŠAR 0.75L

5190 ден

LAZAR WINERY ALŠAR 0.75L

На залиха

LAZAR WINERY ALŠAR 0.75L

Алшар, е суво црвено вино, мешавина од Каберне Совињон, Мерло и Каберне Франк од најдобриот вински регион Тиквеш. Внимателно одбрано и рачно собрано грозје, одлежано во нови француски дабови буриња 30 месеци заради комплексност и дополнителни 24 месеци во шише за совршена рамнотежа и елеганција. Алшар има темна црвена рубин боја, ароми од црно шумско овошје, касис, зрели црни сливи проследени со слатки пекарски зачини, шармантно темно чоколадо, кафе, земјени ноти и кожа, извонредна длабочина, со полно тело, нежни свилени танини и екстра долга завршница .

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Каберне франк, Мерло

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR WINERY ALŠAR 0.75L”