-11%

IMAKO WINERY VRANEC MAJESTIC 0.75L

419 ден

На залиха

IMAKO WINERY VRANEC MAJESTIC 0.75L

Суво црвено вино добиено од сортата Вранец. Се одликува со интензивна рубин црвена боја со виолетови нијанси. На нос се откриваат ароми на темно зрнесто овошје како дива капина, сина слива и тонови на тутун. Вкусот е со богат екстракт и изобилува во ароми на темно ситнозрнесто шумско овошје и какао, проследен со долготраен послевкус на темно чоколадо и каранфилче. Елегантно вино со полно тело, висок екстракт и меки  танини.
Се комбинира со специјалитети од црвено месо, печен дивеч и полномасни сирења.
Препорачана температура на служење: 16-18 °С

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Вранец

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “IMAKO WINERY VRANEC MAJESTIC 0.75L”