CHATEAU KAMNIK MONTE 0.75L

690 ден

CHATEAU KAMNIK MONTE 0.75L

Нема на залиха

CHATEAU KAMNIK MONTE 0.75L

Суво црвено вино добиено со винификација на внимателно одбрани гроздови од сортите Montepulciano (71%) и Vranec (29%) од сопствените насади на винаријата Камник, одгледувани со особено внимание и редукција на родот.

Ова вино се карактеризира со длабока рубин црвена боја и интензивен мирис кој открива ароми на зрела капина и црна слива. Вкусот е полн и маркантен, со испреплетени тонови на капучино и какао, и долготраен послевкус. Mеките сомотести танини и хармоничната свежина му овозможуваат на виното капацитет за неколкугодишно созревање. Комбинирајте го ова вино со специјалитети од црвено месо, пате од гуска со слатко од кромид, или со одбрани сирења.

Препорачана температура на послужување: 13-15°C.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец, Монтепулчиано

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK MONTE 0.75L”
Категорија