CHATEAU KAMNIK CARMENERE 0.75L

1270 ден

Нема на залиха

CHATEAU KAMNIK CARMENERE 0.75L

Вино со неодоливите ноти на бибер и пиперка, вкусовите на цреша и живoписниот јужен шарм. Ова Carménère е вино со полно тело и изразени зачински тонови. Неговата длабока црвена боја, кармин, ја наговестува бојата на лисјето во лозјето пред есенскиот листопад. Вкусот потсетува на сочни печени пиперки, темно чоколадо и тутун, дополнет со меки танини.

Процент на алкохол: 14,5%

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Карменер

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK CARMENERE 0.75L”
Категорија