BOVIN PETIT VERDOT 0.75L

620 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 12ºC – 14ºC
  • Сорти од грозје: 100% Пети Вердот

Нема на залиха

BOVIN PETIT VERDOT 0.75L

Црвено вино со интензивна црвена боја. карактеристичен комплексен мирис и вкус на шумско овошје меѓу кои доминираат боровинки, црна рибизла и вишна, проследени со егзотична хербална зачинетост.

Petit Verdot е најдобро да се служи на 12-14⁰C.
Вино со вакво богатство е погодно за широка палета на храна како морски плодови и средно зачинето месо.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Пети Вердот

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN PETIT VERDOT 0.75L”
Категории ,