BOVIN MUSCAT TEMJANIKA 0.75L

660 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12,5%

На залиха

BOVIN MUSCAT TEMJANIKA 0.75L

Грозјето од кое е направена Бовин Мускат Темјаника потекнува од нашите соспствени лозја од локалитетот Лепово Брдо. Комплексна и софистицирана, аромата на БОВИН Мускат Темјаника е многу привлечна и потсетува на многу овошни мириси. Вкусот трае долго и е балансиран со ноти на бозел и јаболка. Мекиот крај го комплетира мазниот вкус.

Се служи разладено на 6-8ºC и се препорачува како придружник и на едноставни десерти и како аперитив со школки или зрело сирење.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мускат, Темјаника

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN MUSCAT TEMJANIKA 0.75L”
Категории ,